PROJEKTY ZREALIZOWANE W 2006
Zbierano i prezentowano ankiety od organizacji z regionu, które mogą zainspirować do działań i zachęcić do realizowania własnych pomysłów.
Głównym celem akcji było zaktywizowanie społeczności lokalnych do uczestnictwa w wyborach samorządowych.
Przeprowadzono działania monitorujące koszty, jakie ponieśli kandydaci do urzędu Prezydenta Miasta Toruń.
Było to najważniejsze w roku wydarzenie środowiska liderów działań społecznych, przedstawicieli organizacji pozarządowych, lokalnych samorządów, jednostek organizacyjnych pomocy społecznej.
Projekt „Pogotowie NGO” służył wsparciu sektora organizacji pozarządowych i zakładał zorganizowanie systemu pomocy nowopowstałym organizacjom pozarządowym i grupom nieformalnym w rozpoczęciu oraz w rozwijaniu działań na rzecz społeczeństwa obywatelskiego.
Akcja Akacja polegała na przyznaniu nagrody kobietom, które w sposób wyjątkowy przyczyniły się do rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i wspólnot lokalnych.
EURO-NGO - program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Sieć Wspierania Organizacji Pozarządowych SPLOT, przy współpracy z Przedstawicielstwem Organizacji Pozarządowych w Brukseli oraz Fundacją im. Stefana Batorego.
Mobilizowano partnerów społecznych, głównie organizacje pozarządowe, do zaangażowania się w “monitoring wspierający", pomocny w realizacji pozytywnych działań podejmowanych przez władze lokalne z gmin, które weszły do kontynuacji programu “Przejrzysta Polska” w województwie kujawsko - pomorskim i warmińsko - mazurskim.
Prowadzony był regionalny serwis internetowy w ramach portalu www.ngo.pl dla organizacji pozarządowych z kujawsko-pomorskiego, gdzie publikowane były wszystkie informacje ważne dla organizacji z naszego regionu.
Projekt VA2 Bank3 realizowany przez Kujawsko - Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych „Tłok” służył budzeniu aktywności, zachęcaniu do włączania się młodzieży z małych miasteczek i wsi województwa kujawsko-pomorskiego w działalność na rzecz społeczności lokalnej, podejmowaniu inicjatyw grupowych oraz upowszechnianiu idei wolontariackiej.
Celem projektu było wsparcie tworzenia polskiego modelu ekonomii społecznej (ES) poprzez określaniu jej roli i zadań, zdefiniowanie potencjału uczestników oraz kierunków rozwoju.